Świerze powietrze w twoim domu

Korzyści dla alergików

Od kwietnia do września trwa sezon na alergie, kwitnie obecnie wszystko, co może uczulać. Razem z powietrzem do organizmu alergika dostają się pyłki drzew, krzewów, kwiatów i traw, które powodują charakterystyczne pieczenie, świąd i łzawienie.

 

Rekuperacja w znacznym stopniu ogranicza dostarczanie do pomieszczeń obecnych w powietrzu pyłków zatrzymując zanieczyszczenia na filtrze w rekuperatorze.

Fabrycznie montowane filtry w rekuperatorze posiadają skuteczność filtracji na poziomie średnio 90%, co oznacza, że zatrzymują zdecydowaną większość pyłków kwiatowych oraz do 85% mniejszych cząsteczek od 3 do 10μm (1 μm = 1/1000 mm).

Istnieje jednak możliwość montażu filtrów o zwiększonej klasie filtracji, które zatrzymują około 97% cząsteczek o wielkości już od 1 do 3μm (1 μm = 1/1000 mm), czyli np. pyłków kwiatowych, cząsteczek popiołu, sadzy, zarodników grzybów, itp.

Filtr ten wykazuje także częściową skuteczność dla dymu tytoniowego i bakterii.

Codziennie człowiek potrzebuje aż 30 kg powietrza. Dzięki zastosowaniu rekuperacji w naszym domu, zadbamy o to, aby wdychanie przez Nas powietrze było jak najczystsze, co będzie miało pozytywny wpływ na Nasze zdrowie! 🙂

 

alergias-y-problemas-de-salud-mas-comunes-durante-los-viajes