Świerze powietrze w twoim domu


LATO:

 

Dzięki zastosowaniu GWC możemy utrzymać komfortową temperaturę w budynku latem.

Przy upałach na zewnątrz rzędu 28-32oC, możemy się spodziewać, że GWC zapewni nawiew świeżego powietrza o temperaturze około 21 – 25oC

Należy pamiętać, że GWC nie jest urządzeniem klimatyzacyjnym i nie posiada możliwości utrzymywania ustalonej temperatury. Nawiewane chłodniejsze powietrze będzie mocno odczuwalne w pobliżu anemostatu, dalej szybko miesza się ono z powietrzem wewnątrz pomieszczenia.

W przeciwieństwie do klimatyzatora z anemostatu nigdy nie popłynie silny strumień chłodu.

W okresie upałów wystarczy nieco zwiększyć ilość powietrza nawiewanego do budynku. Należy również pamiętać, aby nie dopuścić do przegrzania się wnętrza budynku przez np. szeroko otwarte okna czy drzwi tarasowe.


 

ZIMA:

 

GWC zimą wstępnie podgrzewa mroźne powietrze zewnętrzne.

Przy wejściu do rekuperatora powietrze będzie miało wyższą temperaturę, co jest dodatkową ochroną antyzamrożeniową całego systemu i ogranicza częstotliwość załączania się nagrzewnicy wstępnej.        Co przekłada się na dodatkowe oszczędności.

Przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej wynoszącej np. minus 25oC, powietrze wprowadzone           do rekuperatora osiągnąć może nawet temperaturę -10, a nawet wyższą: -5oC.

Po dodatkowym wymianie energii w wymienniku rekuperatora ostateczna temperatura powietrza nawiewanego do pomieszczeń może wynieść 16 -18oC. Teraz systemowi grzewczemu pozostaje już tylko dogrzać powietrze o 4- 2 stopnie aby uzyskać komfortową temperaturą użytkowania.

 Strony

Kominki .
Kominki z zamkniętą komorą spalania.

Kamieniarz Olsztyn.
Usługi Kamieniarskie.

Kominki Sklep.
Setki kominków do wyboru.

Odkurzacze centralne.
Centralne odkurzacze olsztyn.

Klimatyzacja.
Klimatyzacja splity.

Biokominki olsztyn.
Olsztyn.

Biopaliwo
Oferta paliwa bio.

Budowa Domów.
Budowa domów i inwestycji.

Max Extreme.
Strona Firmowa.

Rolety.
Rolety do każdego wnętrza.


….

Max Extreme – usługi
Branżowa.

Kontakt


MAX EXTREME Sp. z o.o.
ul. Szarych Szeregów 2
10-079 Olsztyn

tel. 535-088-888